+90 264 295 58 00

Sosyal Medyada Biz}

    Hakkımızda

    • Sakarya Üniversitesi Elektromanyetik Araştırma Merkezi Sakarya Bölgesinin tek EMC laboratuvarıdır. Uzun dönemdir gerçekleştirilen çalışmalar ve kaydedilen gelişmeler sonrası laboratuarımız bugün itibariyle ilimizin yakın çevresi başta olmak üzere ülkenin her alanına elektromanyetik uyumluluk ve alanlar ile ilgili her anlamda destek verecek noktadadır.

    • Sakarya Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilen elektromanyetik uyumluluk ve kirlilik araştırma çalışmaları 1995 yılında başlayan süreçte çeşitli şekillerde devam etmektedir. Bugüne kadar geçen süreçte Elektromanyetik Uyumluluk konularında çok sayıda bilimsel yayın ve tez yapılmıştır.

    • Yurtiçinde ve yurtdışında birçok eğitim ve araştırma kurumu ile ortak çalışmalar yapılmıştır. Bu kurumlarla ortaklaşa lisansüstü dersler açılmış ve elektromanyetik uyumluluk uygulamaları yapılmıştır. Hem ArGe hem de ölçüm hizmetleri anlamında çok sayıda endüstriyel kuruluşa destek verilmiştir. Ayrıca Elektromanyetik Kirlilik ve Uyumluluk konularında çok sayıda askeri nitelikte ve sosyal yönlü çalışma gerçekleştirilmiştir.

    • Yetişen çok sayıda mezunumuz bugün Türkiye’de ve Dünya’nın değişik yerlerinde bu alanda görevler yapmaktadır.